Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hava Durumu

Hava Durumu
Üç Günlük Tahminler
Tüm İller
Haber bülteni

İsim:

E-posta:

PostHeaderIcon Fasıl gecesine doyamadılar

Stoor'da FasilRotterdam’da kısa adı Stoor olan Türk İşadamları lokalinin organize ettiği fasıl programı gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Misafirler Şantöz Tuğçe’nin hareketli müziği eşliğinde sabaha kadar oynamaya doyamadılar.

Stoor’un organizasyonunu üstlendiği ve sabahın dördüne kadar devam eden eğlence programına THY Hollanda Müdürü Metin Gözübüyük, Hokav Başkanı Uğur Şen, Benelüks Trabzonsporlular Vakfı Başkanı Mehmet Soytürk,  Hollanda Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Aykut Torunoğulları, Komfortours’un sahibi Osman Çelik, Hotiaf başkanı Mehmet Kabakyel, Hotiad yönetim kurulu üyesi Ertan Torunoğulları ve ailelerinin yanı sıra Hollanda’nın değişik yörelerinden gelen tanınmış simalar katıldı.

Son Güncelleme (Pazar, 10 Ekim 2010 22:17)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Nasreddin Hoca Hollanda'da Maas nehrine hoşgörü mayası çaldı

Nasreddin Hoca Maas nehrine maya çalarkenMozaik Kültür Sanat Vakfı her yıl olduğu gibi bu sene de Geleneksel Hollanda Nasreddin Hoca şenliği’nin 5. organizesini gerçekleştirdi.  Temsili Nasreddin Hoca bu yıl yine sevgi ve hoşgörü mayasını Rotterdam’da göle çaldı.

Delfshaven İlçesi’nin Voorhaven semtinde düzenlenen törene Turkiyeden TBMM Idari Amiri Konya AKP Milletvekili Orhan Erdem, TBMM Konya AKP Milletvekili Ali  Öztürk,  Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Hollanda İşçi Partisi PvdA Milletvekili Metin Çelik, Hollanda Türk,ye'nin  Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftçi, Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Ata Akman,  Rotterdam Anakent Belediye Encümen Üyesi Hamit Karakuş, Fejenoord Belediye Başkanı Seyit Yeyden, Delfshaven İlçe Belediye Başkanı Carlos Gonzalves Hollanda Diyanet Vakfı Başkanı Bülent Şenay, HTİKDF Başkanı Arif Yakışır yanı sıra  Hollanda'daki bazı Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çeşitli Hollanda  kurumlarının temsilcilerı, semtte oturan Hollandalılar ile  çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 21:37)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Belediye önünde Cuma namazı kıldılar

Ayasofya camii kaldirimda cumanamaziAmsterdam'da  Ayasofya Camii’nin inşasına başlanılabilmesi için gerekli ruhsatın çeşitli bahaneler öne sürülerek verilmediğini belirten bir grup Türk, Amsterdam’ın Bos en Lommer ilçe belediyesi yöneticilerinin engelleyici tutumunu protesto etmek için belediye önünde sokakta Cuma namazı kıldı

Bir gün önecede belediye binasına gelen cemaat, tencere ve tava çalarak, yıllardır süren davaları sonrası inşaat izni alamamalarının anlaşılmaz olduğunu dile getirerek yetkilileri protesto etmiş bu arada 50 kadar gösterici gözaltına alındıktan sonra ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştı.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 10:41)

 

PostHeaderIcon Hollanda'da yaşayan 2 bin civarındaki Rizeli, "Hollanda Rize Kültür Vakfı" çatısı altında bir araya geldi

Rizeliler soldan saga  başkan Kamil Kopuz THY Hollanda müdürü Metin Gözüaçık, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, THY Belçika müdürü Güngör KaraoğluHollanda'da yaşayan 2 bin civarındaki Rizeli, "Hollanda Rize Kültür Vakfı" bünyesinde bir araya geldi. Drunen ilçesinde gerçekleştirilen açılış töreninde Rizeliler, hemşerileri Başbakan Erdoğan'a da mesaj gönderdiler.

Rizelilerin çoğunlukta olduğu Drunen'de Voorste Venne salonunda gerçekleşen açılışa, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, Heusden Belediye Başkan Yardımcısı Wim Van Engeland, Lahey Turizm Ataşesi Ahmet Temurci, THY Hollanda Müdürü Metin Gözüaçık, THY Belçika  Genel Müdürü  Güngör Karaoğlu, Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) üyeleri, Hollanda Rize Kültür Vakfı Başkanı Kamil Kopuz ve diğer yetkililer katıldı.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 10:17)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Hollanda'da seçimlerden üç ay sonra anlaşma sağlandı

Hollandada, Liberal Parti (VVD) ile Hristiyan Demokratlar Birliği'nin (CDA) kuracağı ve İslam karşıtı görüşleriyle tanınan Wilders'ın başında olduğu Özgürlük Partisi'nin (PVV) dışarından destekleyeceği sağ azınlık koalisyonu hakkında, anlaşma sağlandığı açıklandı  

Wilders'la beraberliğe fazla sıcak bakmayan  CDA'nın hafta sonunda yapılacak kongresinde, hazırlanan koalisyon protokolüne onay çıkması halinde, önümüzdeki haftadan itibaren hükümet üyelerinin belirlenmesine başlanabileceği belirtiliyor.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 10:09)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Güllüoğlu, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da ilk şubesini açtı

GulluogluGeleneksel Türk tatlılarını Avrupa'ya taşımak isteyen Güllüoğlu markası ilk şubesini Amsterdam'da açtı. Açılışa Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan, Amsterdam Belediye Başkanı Eberhard Van der Laan, Türk Hava Yolları Amsterdam Genel Müdürü Metin Gözüaçık HOTİAD Başkanı Turgut Torunoğulları, Güllüoğlu Amsterdam yetkilisi Erdem Mirza ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.  

Amsterdam Reguliersbreestraat'taki  şubenin açılışında, konuşan Nejat Güllü, "Güllüoğlu olarak bizim öncelikli hedefimiz, dünyaya açılmak ve tüm dünyaya baklava yedirmekti. Bunu yavaş yavaş başarıyoruz.  “Biz bu Türk kültürünü bütün dünyaya yaymak amacıyla yola çıktık. Amerika'dan sonra Avrupa'ya ilk adımı Amsterdam'da attık. Bu bir 139 yıllık gelenektir. Artık Avrupalılar Türk baklavasını, Güllüoğlu kalitesiyle daha da iyi tanıyacaklar" diyerek Reguliersbreestraat 7 adresindeki şubelerine herkesi beklediklerini söyledi.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 09:59)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Üflemeyin Tükürün

Hollanda genelinde sürücülere uygulanan alkol kontrolunun yanı sıra uyuşturucu kullanıp kullanmadıklarının belirlenebilmesi için  tükürük testinin, 2012 yılından itibaren uygulanmaya başlanması planlanıyor.

Hollanda Adalet Bakanı Ernst Hirsch Ballin ile Ulaştırma Bakanı Camiel Eurlings tarafından hazırlanan yasa tasarısına göre, tükürük testiyle uyuşturucu kullandığı belirlenmesi halinde oranın belirlenmesi için sürücüye kan tahlili de yapılacak.

Son Güncelleme (Cumartesi, 02 Ekim 2010 09:53)

Devamını oku...